Producenci

Newsletter

Olej CASTROL Edge TD 5W40, 4 litry Powiększ do pełnego rozmiaru

Olej CASTROL Edge TD 5W40, 4 litry

Olej Syntetyczny - FULLY Synthetic

Więcej szczegółów

EDGE 5W40 4L TD

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 14 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 14 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 2,80 zł.


Cechy produktu

ProducentCASTROL
IndeksEDGE TD 505.01 4L
Klasa lepkości SAE5W40
Pojemność [l]4
NormaBMW LL-04
NormaFIAT 9.55535-S2
NormaFORD WSS-M2C917-A
NormaMB 226.5
NormaMB 229.31
NormaMB 229.51
NormaRENAULT RN 0700
NormaRENAULT RN 0710
NormaVW 502.00
NormaVW 505.00
NormaVW 505.01
Spacyfikacja APICF
Spacyfikacja APISN
Specyfikacja ACEAC3
LiniaEdge TD
 

Olej silnikowy smaruje pracujący silnik, a także uszczelnia go, konserwuje oraz chłodzi. Obecnie stosowane są oleje wielosezonowe, co znaczy, że zachowują swoje parametry w szerokim zakresie temperatur.

Olej silnikowy EDGE 5W40 jest stworzony do nowoczesnych silników Diesla i benzynowych, wyposażonych w układy oczyszczania spalin. Zawarte w nim dodatki zapewniają maksymalną redukcję zanieczyszczeń w spalinach przedłużając żywotność katalizatorów czy kosztownych filtrów DPF.

Ważne jest, aby olej smarujący silnik nie był wyeksploatowany, ponieważ zawiera wtedy zanieczyszczenia i pozostałości spalania paliwa, które niwelują działanie przeciwkorozyjne dodatków do oleju. Dodatkowo, zużyty olej nie gwarantuje utrzymania filmu olejowego chroniącego najbardziej obciążone elementy silnika, w związku z czym nie będą one smarowane. Ubytki oleju należy uzupełniać olejem tego samego producenta o takich samych oznaczeniach.

Fluid Strenght Technology™ stale dostosowuje się do zmiennych warunków panujących w silniku, nawet w najcięższych warunkach. Technologia specjalnie zaprojektowana, aby sprostać zmiennym wymaganiom silnika, minimalizować kontakt metal o metal, nieustannie adaptować się do zmiennych warunków panujących w silniku, a także zachowywać trwały film olejowy (który musi wytrzymać nacisk odpowiadający ciężarowi 10000 kg na centymetr kwadratowy), dzięki czemu możesz jeździć jak chcesz i kiedy chcesz.

Castrol Edge to bezawaryjna praca silnika, nawet w ekstremalnych warunkach, redukcja szkodliwych osadów oraz zwiększona wydajność silnika. Zapewnia najwyższy poziom ochrony, redukując kontakt metal o metal pomiędzy metalowymi częściami silnika.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.