Producenci

Newsletter

Olej CASTROL Edge 5W40, 4 litry Powiększ do pełnego rozmiaru

Olej CASTROL Edge 5W40, 4 litry

Olej Syntetyczny - FULLY Synthetic

Więcej szczegółów

EDGE 5W40 4L

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 15 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 15 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 3,00 zł.


Cechy produktu

ProducentCASTROL
IndeksEDGE 5W40 4L
Klasa lepkości SAE5W40
Pojemność [l]4
NormaBMW LL-04
NormaFIAT 9.55535-S2
NormaFORD WSS-M2C917-A
NormaMB 229.31
NormaMB 229.51
NormaRENAULT RN 0700
NormaRENAULT RN 0710
NormaVW 502.00
NormaVW 505.00
NormaVW 505.01
Spacyfikacja APISN
Specyfikacja ACEAC3
LiniaEdge
 
 

Olej silnikowy smaruje pracujący silnik, a także uszczelnia go, konserwuje oraz chłodzi. Obecnie stosowane są oleje wielosezonowe, co znaczy, że zachowują swoje parametry w szerokim zakresie temperatur.

Olej silnikowy EDGE 5W40 jest stworzony do nowoczesnych silników Diesla i benzynowych, wyposażonych w układy oczyszczania spalin. Zawarte w nim dodatki zapewniają maksymalną redukcję zanieczyszczeń w spalinach przedłużając żywotność katalizatorów czy kosztownych filtrów DPF.

Ważne jest, aby olej smarujący silnik nie był wyeksploatowany, ponieważ zawiera wtedy zanieczyszczenia i pozostałości spalania paliwa, które niwelują działanie przeciwkorozyjne dodatków do oleju. Dodatkowo, zużyty olej nie gwarantuje utrzymania filmu olejowego chroniącego najbardziej obciążone elementy silnika, w związku z czym nie będą one smarowane. Ubytki oleju należy uzupełniać olejem tego samego producenta o takich samych oznaczeniach.

Fluid Strenght Technology™ stale dostosowuje się do zmiennych warunków panujących w silniku, nawet w najcięższych warunkach. Technologia specjalnie zaprojektowana, aby sprostać zmiennym wymaganiom silnika, minimalizować kontakt metal o metal, nieustannie adaptować się do zmiennych warunków panujących w silniku, a także zachowywać trwały film olejowy (który musi wytrzymać nacisk odpowiadający ciężarowi 10000 kg na centymetr kwadratowy), dzięki czemu możesz jeździć jak chcesz i kiedy chcesz.

Castrol Edge to bezawaryjna praca silnika, nawet w ekstremalnych warunkach, redukcja szkodliwych osadów oraz zwiększona wydajność silnika. Zapewnia najwyższy poziom ochrony, redukując kontakt metal o metal pomiędzy metalowymi częściami silnika.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.