Producenci

Newsletter

Amortyzator przód, gazowy KAYABA 334460 Powiększ do pełnego rozmiaru

Amortyzator przód, gazowy KAYABA 334460 prawy

Amortyzator przód P SUBARU IMPREZA 1.5-2.5 12.00-

Prawy

m.in. WRX 03-07

Więcej szczegółów

450,00 zł

» Dodaj do listy życzeń

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 45 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 45 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 9,00 zł.


3 Inne produkty w tej samej kategorii:

Cechy produktu

Od roku prod.2003-01
Do roku prod.2007-12
ProducentKAYABA
IndeksKYB334460
RekomendacjaOptymalny wybór
Rodzaj amortyzatoragazowy
Strona zabudowyOś przednia
Strona zabudowystrona prawa
Typ amortyzatora

teleskopowy
Zastosowanie w pojeździe - [IMPREZA sedan (GD, GG) - 2.0 WRX Turbo AWD]

  do roku prod.SUBARU - 2007.12  od roku prod.SUBARU - 2003.0

Numery producenta

334460

Numery OE

SUBARU:20311FE120
SUBARU:20311FE620
SUBARU:20311FE640
 

Amortyzatory tylne odpowiadają za utrzymywanie przyczepności kół do podłoża dodatkowo tłumią one drgania powstające w wyniku jazdy po nierównej nawierzchni.

Uszkodzenie tego podzespołu powoduje wydłużenie się drogi hamowania, ponieważ to głownie amortyzatory odpowiadają za prawidłowe przyleganie kół do nawierzchni. Nierównomierne zużycie opon, znaczne kołysanie nadwozia i stukanie podczas pokonywania nierówności jest oznaką zużycia amortyzatorów. Dlatego jeżeli wystąpią powyższe objawy lub pojawi się wyciek oleju lub gazu z amortyzatorów, konieczna jest kontrola ich stanu w serwisie. Dla bezpieczeństwa, warto wymieniać amortyzatory parami na jednej osi.

Amortyzatory gazowe w związku ze swoją charakterystyką powodują lepsze usztywnienie zawieszenia pojazdu oraz zwiększają kontrole nad pojazdem szczególnie podczas pokonywania zakrętów.

Ponadto, w amortyzatorze olejowym, podczas szybkiej jazdy po nierównościach, może dojść do spienienia oleju, co w praktyce oznacza utratę właściwości tłumiących amortyzatora. Dzieje się tak, ponieważ w takich warunkach amortyzator bardzo intensywnie pracuje. Wielokrotne, bardzo szybkie przetłaczanie oleju przez otworki tłoka może powodować spienienie płynu. Zastosowanie amortyzatorów gazowych całkowicie eliminuje ten problem.

Aby mieć pewność poprawnego funkcjonowania zawieszenia naszego samochodu należy dokonywać cyklicznych przeglądów według zaleceń producenta i bezzwłocznie wymieniać zużyte części. W przypadku amortyzatorów zaleca się regularne kontrolowanie ich stanu na stacji diagnostycznej co 30 tysięcy kilometrów.

Wszystkie produkty KAYABA przechodzą złożone testy wytrzymałościowe i jakościowe, aby zapewnić wzorową i długą eksploatacje.


Brak komentarzy od klienta w tym momencie.